Чому чоловікам не можна носити золото
Вважається, що представникам сильної статі не рекомендується носити золоті прикраси в силу певних причин. Але наскільки обгрунтовано цю думку і експертних обгрунтування заборони?
Чи може носіння золотих прикрас завдати шкоди чоловічому здоров'ю
Існує думка, що регулярне носіння представниками сильної статі золотих прикрас, зокрема обручки, згубно впливає на чоловіче здоров'я, провокуючи, в тому числі, безсоння. Відбувається це через дії оксидів золота, що утворилися внаслідок окислення металу, на чоловічі статеві залози. Що, в свою чергу, тягне за собою серйозні розлади в статевій сфері чоловіки.
Сучасна наука і традиційна медицина цих даних не підтверджує! Більш того, давно доведена хімічна стійкість золота перед впливом ряду факторів: метал не окислюється на повітрі (навіть за допомогою нагрівання), стійкий до впливу вологи, а також не вступає в реакцію з кислотами, лугами і солями.
Представники нетрадиційної медицини (гомеопати) допускають можливість негативного впливу на здоров'я самої звички носіння кілець.
Тісна обручку може впливати на роботу внутрішніх органів
Але тільки надмірно вузьких і зовсім не обов'язково золотих. Пояснюється це наявністю на пальцях великої кількості точок, стимуляція яких впливає на роботу внутрішніх органів.
В цілому ж носіння золотих прикрас навіть рекомендовано представниками нетрадиційної медицини при:
- депресіях;
- зниженому кров'яному тиску;
- віруси;
- артритах;
- гіпертонії;
- захворюваннях суглобів і хребта і т. д.
Забобони і реальні релігійні заборони на носіння чоловіком золота
Нерідко можна зіткнутися з осудом носіння чоловіком золота з релігійних міркувань. Але кожна конфесія пояснює це неприйняття по-своєму.
Так, іслам категорично не сприймає прикраси чоловіки шовками і золотими виробами. Згідно з мусульманськими хадисів, золото і шовку – це прерогатива жінок. А чоловікові не личить поводитися по-жіночому – це великий гріх.
Християнство принципово не забороняє носіння золота. Але, як і всі конфесії, дотримується думки, що розкіш і багатства псують людей: змушують забути про духовне на користь мирського.
Більш прихильно і та, і інша релігія відноситься до прикрас, виконаним зі срібла.
Що скаже месьє етикет
Правилами етикету і дрес-коду носіння чоловіком прикрас, в тому числі золотих, не забороняється, але з обов'язковою поправкою на почуття міри і стилістичну спільність образу і прикрас. До чоловічого набору відносяться: годинник, обручку, запонки і затиск для краватки.
Правила етикету дозволяють чоловікові носити золоті прикраси, якщо вони доречні в даному костюмі і в конкретній ситуації
Інші прикраси (браслети, печатки і т. Д.) Також допустимі, за умови, якщо природно доповнюють образ. Але в цьому випадку, важливо пам'ятати:
- для однієї зони прийнято надягати одну прикрасу;
- в одному ансамблі не прийнято поєднувати метал різних відтінків (це, втім, зараз вже не розглядається як моветон);
- чим менше в золотій прикрасі дорогоцінних каменів, тим краще;
- прикраси підбираються під конкретний ансамбль.
Сучасному успішному чоловікові сьогодні не обійтися без аксесуарів. І якщо його смаковим уподобанням задовольняють прикраси з золота – немає об'єктивних причин відмовляти собі в задоволенні їх носити. Головне – не суперечити своїм принципам, зберігати почуття міри і стилю.